Muzikë “live” në Gostivar, mbyllet lokali që shkeli masat antiCovid

Gjatë ditës së djeshme (09.02.2021) policia në Gostivar në bashkëveprim me Inspektorët shtetëror të tregut kanë kryer kontroll në një objekt në Qendrën Tregtare në rrugën “Ilindenska” në Gostivar. Gjatë kontrollit në objekt janë hasur 10 mysafirë dhe pronari i lokalit, ndërkohë që ka pasur edhe muzikë live.

- Advertisment -

Lokali u mbyll nga ana e inspektorëve, ndërsa pronari F.B. 45 vjeçar nga Dobridolli, është privuar nga liria dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngritët padi adekuate.

LEXO EDHE:

Back to top button