Nadal dominon Barcelonën, mund Cicipasin në finale

Rafel Nadal është fitues i turneut ATP në Barcelonë, pasi që në finale mundi grekun Stefanos Cicipas me rezultat 2-1 në sete ose 6-4, 6-7 dh 7-5 në geme. Tenisti grek humbi epsrëi të një gemi në setin e parë dhe lejoi që kundërshtari të arkëtojë 4 geme radhazi dhe në fund spanolli Nadal kishte epërsi psiqike.

- Advertisements -

 

Mirëpo edhe në setin e dytë ishte storje e njëjte deri në rezultatin 2-4, pas së cilës Cicipas u kthye në ndeshje dhe në taj brejk mundi spanjolin me 7-6. Një luftë e madhe ishte në setin e tretë, e cila dhuroi 11 geme, ndërsa në të fundin Nadal solli goditjen përfundimtare. Për Rafael Nadallin, është titulli i 12 në turneun e Barcelonës , ndërsa vitin e kaluar titulli i takoi Dominik Tiemit.

LEXO EDHE:

Back to top button