Nadal përmes Cicipasit kalon në gjysmëfinale

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal siguroi kualfikimin në gjysmëfinale të turneut ATP në Londër, duke mundur Stefanos Cicipasin me 2-1 në sete, ose 6-4, 4-6 dhe 6-2 në geme, në një përballje që zgjati 2 orë e 6 minuta.

- Advertisment -

Spanjolli me këtë fitore siguroi sfidën e gjysmëfinales, ku do të takohet me Danil Medvedevin. Është një ecje për tenistin spanjoll, I cili nuk ka shijuar sfidat përfundimtare të këtij turneu nga viti 2015.

LEXO EDHE:

Back to top button