Napoli “djeg” interesimin anglez për sulmuesin Osimhen

Performanca e jashtëzakonshme e Viktor Osimhen me Napolin ka ndezur sirenat angleze. Arsenali, Mançester Junajtedi dhe Njukasëll kanë dërguar agjentë në Itali për të ndjekur nga afër sulmuesin e Napolit.

Për drejtuesit e klubit italian nuk është i pashitshëm, por vlera që ata i kanë vendosur është tepër e lartë dhe kështu teorikisht e bën atë të paprekshëm.

Sipas raportimeve të “The Morning”, Napoli e vlerëson 24-vjeçarin nga Nigeria me shifrën 140 milionë euro.

LEXO EDHE:

Back to top button