Napoli, kampion i Seria A me 99.46 për qind!

Një analizë e kryer nga “Opta” sugjeron se Napoli ka një shans 99.46 për qind për të fituar titullin e Serie A këtë sezon, duke e lënë Interin me shpresat më të vogla. Skuadra e Luçiano Spallettit ka qenë elektrizuese që nga fillimi i sezonit, duke arritur lehtësisht në krye të tabelës së ligës dhe në fazat e eliminimit të Ligës së Kampionëve.

Një nga skuadrat më në formë në Evropë, Napoli nuk ka treguar shenja ngadalësimi në javët e fundit dhe qëndron 15 pikë larg Interit të vendit të dytë pas 22 ndeshjesh.

Siç raportohet nga “Corriere dello Sport”, një studim i “Opta” sugjeroi që Napoli ka një shans 99.46 për qind për të fituar titullin e ligës këtë sezon, bazuar në një analizë të pikëve, fitoreve, humbjeve, golave ​​të shënuar, golave ​​të pësuar, ndeshjeve të mbetura të sezonit, format dhe rekordet e tyre aktuale kundër kundërshtarëve të tyre të mbetur.

Analiza paraqet një situatë të zymtë për Interin, duke besuar se në një mijë rishikime të këtij sezoni të Serisë A, skuadra e Simone Inzagit do të fitonte vetëm pesë herë, duke krijuar një sukses titanik për Napolin në anën tjetër.

LEXO EDHE:

Back to top button