Ndalohen dy hajdutë në Kisella Vodë

Në zonën e Kisella Vodës, zyrtarë policorë nga Sektori për çështje kriminale Kisella Vodë në SPB Shkup, sot kanë arrestuar M.K (19) dhe A.I ​​(32), të dy nga Shkupi, duke vepruar pas kallëzimit të mëparshëm se po tentojnë të kryejnë veprën “Vjedhje e rëndë” e dënueshme sipas nenit 236 në lidhje me nenin 19 të Kodit Penal.

“Ngjarja është raportuar në prokurorin publike dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të dorëzohet parashtresa përkatëse”, njofton MPB.

LEXO EDHE:

Back to top button