Nëse vishni fanellën fallco me ligj do të dënoheni me 5000 euro?!

Me nisjen e Kampionatit Evropian të futbollit, në Gjermani pritet një numër rekord tifozësh, të cilët në Gjermani do të përballen me kontrolla të veçanta.

Nëse keni fanella jo origjinale, lërini më mirë në shtëpi dhe mos i merrni në Gjermani, pasi nëse vishni fanellën fallco me ligj do të dënoheni me 5000 euro.

Objektivi i autoriteteve gjermane është të bllokojnë fanellat e falsifikuara sa më shumë te jetë e mundur./reporter/

LEXO EDHE:

Back to top button