Nga e enjtja i nxehti afrikan edhe në Shkup

Nga e enjtja i nxehti afrikan edhe në Shkup

Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPH) njofton se nga dita e enjte deri të dielën vendi jonë do të jetë nën ndikimin e një vale të nxehtë dhe pjesa më e madhe e vendit do të jetë në zonën portokalli. Sipas DPH-së temperaturat ditore do të rriten në mbi 40 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë këtyre ditëve temperaturat do të jetë rreth 40 gradë Celsiusë.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button