Nica-Keln: Shtatë të plagosur, 2 në gjendje të rëndë

Ndeshja e programuar në orën 18:45, dueli mes Nicws dhe Kellnit në Ligwn e Konferencws, nisi në orën 19:40, ndërsa shkak u bë përleshja mes tifozëve të të dyja skuadrave.

Dy grupet e tifozëve nuk i kursyen sendet e forta dhe fishekzjarret, ndërkohë që është bërë edhe bilanci i përleshjes.

Shtatë tifozë janë plagosur, ndërkohë që dy prej tyre janë në gjendje të rëndë. Thuhet se njëri ka rënë nga pesë metra lartësi. /abcnews.al

LEXO EDHE:

Back to top button