Një grua ruse kundërshtuese e luftës i vuri flakën makinës së një zyrtari pranë Kremlinit

Sipas mediave ruse, një grua që kundërshton pushtimin rus të Ukrainës i vuri flakën makinës së Yevgeny Secretaryev, zyrtarit rus përgjegjës për censurën e mediave.

Dyshohet se gruaja ka hedhur benzinë ​​në makinë dhe më pas i ka vënë flakën.

Pas ngjarjes ajo u ndalua. Sekretari të cilit iu dogj makina punonte në Drejtorinë e 8-të të Shtabit të Përgjithshëm dhe ishte përgjegjës për censurën në lidhje me informacionin për ushtrinë dhe operacionet e saj në Ukrainë.

LEXO EDHE:

Back to top button