Një pije plot vitamina, perfekte për freskim gjatë ditës

Përbërësit e nevojshëm për 2 persona:

-2 banane

-5 kivi

-100 g mjedra të ngrira

-3 lugë lajthi të pjekura të bluara

-1 lugë gjelle mjaltë

-2 dl ujë

-Kuba akulli sipas dëshirës

Mënyra e përgatitjes:

Pritini frutat në formë katrore, më pas vendosni të gjithë përbërësit në një blender dhe përzieni mirë. Vendoseni pijen në një gotë dhe shtoni kube akulli sipas dëshirës.

LEXO EDHE:

Back to top button