Një viktimë dhe 23 raste të reja me Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë ditës së djeshme janë kryer 953 teste, me çrrastë 23 persona kanë rezultuar pozitiv me Koviod-19, numri më i lart i tyre është regjistruar në Shkup, gjithsejtë 19, Prilep 2, Gostivar dhe Sveti Nikollë nga një rast.

Janë regjistruar dhe 190 pacientë të shëruar dhe një i cili ka ndërruar jetë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button