Nuk respektuan masat mbrojtëse ndaj COVID-19, shqiptohen 848 gjoba në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, policia e Kosovës ka shqiptuar 848 gjoba për mos respektim të masave mbrojtëse ndaj COVID-19, derisa edhe 1 mijë e 131 gjoba janë shqiptuar me tiketa trafiku.

- Advertisment -

Në rrugët e Kosovës, janë shkaktuar 17 aksidente trafiku me të lënduar dhe 21 aksidente trafiku me dëme materiale.

Për 24 orë janë arrestuar 19 persona, 10 janë dërguar në mbajtje.

LEXO EDHE:

Back to top button