Numër i limituar i spektatorëve në UFC 257

Për herë të parë, pas nisjes së pandemisë, UFC do të lejojë një numër të tifozëve në eventet e saj sportive. Kështu drejtuesit e UFC-së do të lejojnë një numër të tifozëve të ndjekin eventin UFC 257, që do të zhvillohet më 23 janar në “Fight Island” në Abu Dabi, ku Konor Mekgregor do të sfiodjë Dastin Piirerin, në peshat e lehta.

- Advertisment -

Sipas organizatorëve, në stadium do të krijohet një zonë e sigurtë, ku do të qëndrojnë një numër i limituar njerëzish, që do të ndjekin të gjitha eventet dhe të gjithë do të zbatojnë protokollin e sigurisë.

LEXO EDHE:

Back to top button