Odise Roshi bashkohet me Memollan në Hungari

Odise Roshi është zyrtarisht tashmë futbollisti më i ri i klubit hungarez të Diosgorit. Sulmuesi nga Fieri ka kaluar me sukses vizitat mjekësore, teksa kjo pjesë ishte e vetmja që mbante peng zyrtarizimin e marrëveshjes, për shkak të problemeve fizike që sulmuesi i kombëtares ka pasur në të kaluar.

 

Megjithatë, tashmë gjithçka ka kaluar me sukses dhe Roshi do të jetë i përqëndruar për të dhënë maksimumin në fushën e lojës.

 

Klubi i Diosgorit është i përfshirë në garën për mbijetesë në këtë sezon dhe 29-vjeçari shpreson të kontribuojë pozitivisht për klubin, ndërsa në skuadër do të gjejë edhe shqiptarin tjetër, Hysen Memolla

LEXO EDHE:

Back to top button