Oferta tunduese për Xhenaro Gatuson nga Arabia Saudite

Xhenaro Gatuso së shpejti mund të kthehet në skenën e futbollit, me trajnerin italian që ka marrë ofertë nga Arabia Saudite. Sipas raportimeve të medieve italiane, Al-Tavon i ka bërë një ofertë shumë tunduese Gatusos.

Tani i takon ish-lojtarit të Milan-it, që në muajin shkurt u shkarkua nga stoli i Marsejës, të vendosë nëse dëshiron të marrë drejtimin e një ekipi në Arabi.

Al-Tavon, që renditet në vend të katërt të kampionatit arab, ka edhe një ‘italian’ në skuadër, pikërisht Musa Barrou, i cili më herët ka veshur fanellat e Atalantës dhe Bolonjës në Itali.

LEXO EDHE:

Back to top button