Osaka, rikthehet tenisit në fillim të vitit 2022

Naomi Osaka nuk do të paraqititet në asnjë turne deri në fund të këtij viti dhe do ti rikthehet tenisit në fillim të vitit 2022. Zyrtarisht anuloi pjesëmarrjen në Indian Uells, një turne që duhej të zhvillohej në muajin mars, por për shkak të pandemisë “Covid 19” u shty për muajin tetor. Tenistja japoneze u eliminua në rundin e tretë dhe paralajmëroi se do të fokusohet më shumë për shëndetin mental dhe do të distancohet nga tenisi.

- Advertisements -

Edhe pse paraqitjet në pres konferencat dhe ndeeshjet e tenisit, paraqet një ngarkesë psiqike për Osakën, kjo nuk e penoi atë që të paraqitet në pistat e modës. Ajo ishte pjesë e ngjarjes më ekstravangante në SHBA, “Met Gala” në Nju Jork.

LEXO EDHE:

Back to top button