Osmani prezanton agjendën e gjelbër për mjedisin

Osmani prezanton agjendën e gjelbër për mjedisin

Kandidati për president i Frontit Evropian të udhëhequr nga BDI-ja, Bujar Osmani ka prezantuar sot programin zgjedhor në sferën e mjedisit jetësor. Osmani tha se agjenda e gjelbër është pjesë kryesore e angazhimit të tij si president. Për zbatimin e këtij projekti ai do të propozoj formimin e një bordi për validim që do të përbehet nga ekspert vendor dhe ndërkombëtar. Ai gjithashtu tha se do të kërkoj veting për të gjitha projektet dhe ligjet mbi ndikimin e tyre ndaj mjedisit jetësor. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button