Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme, vranësirat më të theksuara do të jenë në rajonet malore. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 17, ndërsa ajo maksimale prej 25 deri në 32 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira të ndryshueshme, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 30 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button