Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët, ndërsa në pjesët perëndimore erë mesatare nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 18 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira mesatare, do të fryj dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 17 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button