Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë kryesisht më vranësira dhe reshje shiu, ndërsa në male dhe viset më të larta e reshje të dëborës. Pasdite dhe në orët e mbrëmjes në disa vende reshjet do të jenë më të rrëmbyeshme. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 5, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 12 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje shiu, ndërsa pasdite dhe në mbrëmje do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 10 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button