Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira të vogla. Vranësirat më të theksuara do të jenë në pjesët veriore të vendit. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi jugor, vetëm në pjesët veriperëndimore era do të fryjë nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 28 deri në 33 gradë. UV=5

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button