Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare dhe në vendet lindore erë e fortë nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë 3 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 30 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperaturat do të lëvizin nga 11 në 29 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button