Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, me vranësira të vogla. Pasdite pritet mot jo-stabil me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 30 deri në 38 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 19, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 36 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button