Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite dhe kah fundi i ditës do të jetë jo-stabil dhe në më shumë vende me reshje të dendura të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 33 deri në 39 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, vonë pasdite dhe në mbrëmje moti do të jetë jo-stabil dhe me reshje të rrëmbyeshme të shiut, bubullima dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të ulet n 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 37 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button