Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Në orët e pasdites kryesisht në viset malore do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut dhe bubullima. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 29 deri në 37 gradë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të dobëta, do të fryjë dhe erë nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrij në 34 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button