Parashikimi numerologjik për pranverën 2024: çfarë të mos bëni gjatë kësaj periudhe

Parashikimi numerologjik për pranverën 2024: çfarë të mos bëni gjatë kësaj periudhe

Parashikimi numerologjik për pranverën zbulon se çfarë surprizash dhe sfidash na presin në mars, prill dhe maj. Çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet bërë gjatë kësaj periudhe?

Pranvera është një nga periudhat më interesante të vitit 2024. Kjo është një kohë e fillimeve të reja dhe ngritjes emocionale. Njerëzimi është duke pritur për disa javë lumturie absolute, të cilat duhet të përdoren siç duhet. Dhe edhe ata që tani po përjetojnë një krizë psikologjike, duke filluar nga muaji mars, do të kenë fatin e nevojshëm dhe mundësinë për të qenë në vendin e duhur në kohën e duhur.

Parashikimi numerologjik për muajin mars

Numri tre në numerologji është gjithmonë përgjegjës për pjellorinë, lindjen e diçkaje të re, dhe për këtë arsye Marsi do të bëhet një katalizator për shfaqjen e projekteve, qëllimeve, veprimeve dhe madje edhe një mënyrë jetese të reja. Gjithçka që ka rëndësi është fokusi juaj – kuptoni se e vetmja gjë që ka rëndësi tani është ajo që zgjidhni. Ndjehuni si krijuesi dhe autori i jetës suaj – shkruani skenarin më të mirë të mundshëm.

Çfarë duhet të bëni në mars:

Ëndërro, uroj, mëso të pranosh veten dhe dëshirat e tua të vërteta;
Hiqni qafe gjërat, marrëdhëniet dhe njerëzit e panevojshëm;
Punoni me financat tuaja. Shikoni bindjet tuaja negative për financat dhe shkruani të reja, pozitive;
Është koha të kujdeseni për punët e shtëpisë: dekorimin e shtëpisë, rinovimin…;
Ndryshoni imazhin tuaj, stilin e veshjes ose hairstyle;
Provoni një hobi të ri ose një lloj aktiviteti të ri, mos kini frikë të dukeni qesharake;

Çfarë nuk duhet të bëni në mars:

Shpenzimi i pamatur i parave për gjëra të panevojshme dhe të mbiçmuara;
Blerja e pasurive të paluajtshme pa një kontroll të detajuar. Më mirë të kontrolloni dyfish sesa të blini një mace në një çantë.

Parashikimi i numerologjisë pranverore për prill 2024

Muaji Prill mund të karakterizohet vetëm me një fjalë – përgjegjësi. Çështjet që lidhen me disiplinën, drejtësinë, ndershmërinë dhe ndjenjën e detyrës do të lindin këtë muaj. Mundohuni të rregulloni të gjitha parimet tuaja morale.

Nëse nuk i keni shkruar qëllimet tuaja në mars, bëjeni në prill. Muaji i dytë i pranverës i do trimat dhe guximtarët. Është koha të zgjoheni, të jeni aktivë dhe të rrezikoni. Gjëja më e rëndësishme në prill është të mos bëhesh punëtor dhe të kesh kohë për pushim.

Çfarë duhet të bëni në prill:

Rishikoni qëllimet dhe dëshirat tuaja, bëni një rinovim të plotë në të gjitha fushat e jetës suaj;
Përfundoni të gjitha punët e papërfunduara dhe projektet e punës që nuk i keni përfunduar ende;
Filloni një mënyrë jetese aktive, kaloni më shumë kohë në natyrë dhe ecni pa telefonin tuaj;
Hyni në marrëdhënie të reja;
Kaloni më shumë kohë me miqtë dhe bëni not (çdo kontakt me ujin është i dobishëm, veçanërisht në prill).

Çfarë nuk duhet të bëni në prill:

Për ta ngarkuar veten me punë dhe detyrime shtesë. Të marrë përsipër punën e dikujt tjetër;
Dhënia e këshillave dhe ndihma e të tjerëve pa e kërkuar atë.

Parashikimi numerologjik për maj 2024

Në maj 2024, është e rëndësishme të përfundoni të gjitha punët e papërfunduara – si në punë ashtu edhe në marrëdhëniet personale. Mundohuni t’i besoni intuitës suaj: shkoni në një udhëtim, zbuloni vende të reja, dëgjoni zemrën tuaj. Gjëja më e rëndësishme është të fitoni përvojë të re. Mos rri duarkryq.

Çfarë duhet të bëni në maj:

Takoni njerëz të rinj dhe bëni miq të rinj – ata do të qëndrojnë në jetën tuaj për një kohë të gjatë;
Bëni sporte aerobike, çiklizmi do të ishte një zgjedhje e shkëlqyer;
Filloni të meditoni rregullisht, edhe nëse ju duket e mërzitshme.

Çfarë nuk duhet të bëni në maj:

Mos kritikoni apo zili askënd. Kjo mund t’ju rezistojë;
Përqendrohuni vetëm në të metat tuaja. Në vend të kësaj, përqendrohuni në cilësitë tuaja pozitive;
Injorimi i festës. Edhe nëse ndiheni sikur jeni plot energji dhe mund të punoni gjithë natën, mos e bëni. Pas disa javësh, mungesa e gjumit fjalë për fjalë do t’ju rrëzojë nga këmbët.

LEXO EDHE:

Back to top button