Parma bën levizje, shkarkon trajnerin

Fabio Liverani është shkarkuar nga Parma, kjo pasi që ka pasur mungesë të rezultateve pozitive. Me vetëm 2 fitore në 16 javë, Parma e përshëndet italianin duke e shkarkuar nga klubi përkundër faktit që ky i fundit kishte kontratë me ta.

Humbja 3-0 ndaj Atalantës vulosi përfundimisht shkarkimin e Liveranit. Parma gjenden në vendin e 18-të dhe janë në zonën e rrezikut.

Përmes një komunikate për shtyp, Parma ka falënderuar trajnerin e tyre dhe i ka uruar gjithë të mirat në vazhdim të karrierës së tij.

LEXO EDHE:

Back to top button