Pas Mbapes, PSZH kërkon Dembelen dhe Çounmenin

Paris Sen Zhermeni vetëm një ditë pas kontratës së re me Kilian Mbapes, nisi realizimin e transfertave të tjera të planifikuara. Dy emra të rinj në listën e dëshirave janë Aurelien Çuameni dhe Ousman Dembele.

Sipas “Le Parisien”, dy lojtarët francezë duan të kalojnë te PSZH, pasi kanë pasur bisedime me përfaqësuesit e klubit në periudhën e kaluar.

Në disa raste, Çuameni dhe Dembele kanë deklaruar se duan shumë të luajnë me Mbape-n në skuadër dhe pasi ai i ka vazhduar kontratën, tani do të kenë një shans të madh për ta arritur këtë qëllim.

Në përgjithësi, këtë verë PSZH dëshiron të angazhojë një mbrojtës, dy mesfushorë dhe një anësor.

LEXO EDHE:

Back to top button