Pas presionit, Osaka tërhiqet nga “Roland Garros”

Tenistja numër 2 në botë, Naomi Osaka konfirmoi se ka hjekur dorë nga paraqitjet në “Rolan Garros”, pasi që refuzoi të paraqitet në pres konferencat. Tenistja japoneze vendosi që t’I bojkotoj gazetarët në turneut në Paris, ndërsa pas kritikave të ashpar nga koleget e saja, organizatorët dhe mediumet, ajo vendosi që të tërrhiqet nga turneu, edhe me çmimin e humbjes së vendit të dytë në renditjen e VTA-s.

- Advertisements -

Ajo para fillimit të turneut potencoi se nuk do të shfaqet në presin e detyrueshëm, pasi që frikësohej mos të pyesin për problemet e saja , dhe jo për lojën e saj.

Naomi shënoi fitore në xhiron e parë, por nuk u shfaq në pres konferencë dhe për këtë ishte dënuar me 15 mijë dollar. Fituesja e katër tureneve Grend Slam, vendosi që të pezullojë paraqitjen e saj në Grand Slamin në Francë.

LEXO EDHE:

Back to top button