Pendarovski: Dy vitet e fundit Agjencia e Zbulimit nuk është pyetur për asgjë

Pendarovski: Dy vitet e fundit Agjencia e Zbulimit nuk është pyetur për asgjë

Agjencia e Zbulimit këto dy vitet e fundit nuk është pyetur fare për personat e huaj që kërkojnë shtetësi, theksoi sonte në “Rruga drejt”, presidenti Stevo Pendarovski.

“Këto dy vitet e fundit Agjencia e Zbulimit nuk është pyetur fare, për qytetarët e huaj që kërkojnë shtetësi. Për fat të keq edhe me rastin e Onishçenkos, nuk është pyetur fare, megjithëse kanë patur informacione për Onishçenkon dhe persona të tjerë”, tha Pendarovski./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button