Pendarovski: Për momentin kemi fuqi për luftë kundër korrupsionit

Pendarovski: Për momentin kemi fuqi për luftë kundër korrupsionit

Megjithëse për momentin kemi fuqi për ta luftuar, jemi keq në luftën kundë korrupsionit dhe nuk mund të gënjejmë, kështu deklaroi sonte në ” Rruga drejt” në Alsat, presidenti Stevo Pendarovski.

“Deri në këtë moment, po, nuk mund të gënjejmë se jemi kampionë bote në këtë çështje, në nivelin e vendeve skandinave, të cilat prej dekadash janë kampione bote në luftën kundër korrupsionit. Unë nuk mund t’i gënjej njerëzit, ne njihemi. Ne jemi keq në luftimin e korrupsionit”, u shpreh Stevo Pendarovski, president./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button