Pendarovski: Nuk kemi kapacitet për vetting

Pendarovski: Nuk kemi kapacitet për vetting

Nuk kemi kapacitet për vetting, kështu u shpreh presidenti Pendarovski, sonte në “Rruga drejt”, në Alsat M, i pyetur për procesin e vettingut.

“Ne do ta bëjmë këtë vetting, të njëjtët njerëz që janë në vend. Nuk e kam fjalën për presidentin, kryeministrin konkretisht, por kush do ta bëjë vettingun?! Cilin trup? Do të shkruajmë në ligj, por a është i njëjti material njerëzor? A është në drejtësi,  ose është në politikë që ka çuar në këto 8 për qind besim dhe 92 për qind mosbesim?! I njëjti!”, u shpreh Pendarovski./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button