Përfiton Liverpulli, humbasin Man. Junajted edhe Siti

Vendimi për rikthimin e tifozëve të Premierligës është lajm i madh për të gjithë njerëzit që e duan futbollin. Nga ky vendim, do fitojnë 10 klube të Premierligës që mund të jenë më tifozët në ndeshjet e radhës. Totenham, Çellsi, Uest Ham, Kristal Pallas, Arsenal, Fulham, Liverpul, Everton, Brajton, Uest Brom dhe Sautempton, janë skuadrat angleze, të cilat kanë të drejtën t’i lejojnë tifozët të rikthehen në stadiume.

- Advertisment -

Ndërsa, skuadrat e tjera të mëdha përfshirë Man. Junajted dhe Siti, do mbesin pa tifozë për një kohë të pacaktuar. Numri i tifozëve nuk do jetë i madh, meqenëse lejohen vetëm dy mijë mbështetës.

LEXO EDHE:

Back to top button