Përfundon greva greke, hapen pikat e kalimit kufitar

Përfundon greva greke, hapen pikat e kalimit kufitar

Pikat kufitare me Greqinë, të cilat kanë qenë të mbyllura për disa ditë, i janë rikthyer normalitetit.

Shërbimi ka nisur normalisht sot, pas një greve nga ana e Sindikatave Doganore greke. Në pikat doganore gjatë kohës që ishin të bllokuara u lejuan të kalojnë vetëm këmbësore dhe mjetet e emergjencës.

Ndërkohë sot nga ora 05:30 e mëngjesit është rikthyer në normalitet shërbimi doganor grek.

LEXO EDHE:

Back to top button