Përjashtohet nga klubi se sjell fat të keq

Mohamed Anas është futbollisti i veçantë në historikun e futbollit. Pasi që u bë i famshëm me videon, ku pas ndeshjes përshëndet bashkëshorten dhe të dashurën e vet, tani u gjend në një situatë tjetër delikate.

Futbollisti 26 vjeçar është larguar nga skudra e Afrikës së Jugur, “Gallaksi”, pasi që është besojnë se nuk u sjell fat.

 

“Kudo që të luash në Afrikën e Jugut, skuadra e tij ka luftuar ose për mbijetesë ose është larguar nga Divizioni aktual. Ishte te skuadra e Martizburgut i cili me shumë mund siguroi mbijetesë. Pastaj ishte pjesë nga Fri Stejt Stars, i cili kaloi në Divizionin e Dytë, si dhe Pollokvejn Siti, një vit më vonë. Sezonin e kaluar veshi fanellën e Blek Lepoards , të cilët e kishin fatin e njëjtë. Futbollistët janë të dëshpëruar, pasi që konsiderojnë se ai sjell fat të keq, andaj edhe është larguar nga skuadra,” raporton e përditshmja “City News”.

LEXO EDHE:

Back to top button