Përkeqësohet gjendja e kryeministrit sllovak, ai i nënshtrohet një operimi tjetër

Përkeqësohet gjendja e kryeministrit sllovak, ai i nënshtrohet një operimi tjetër

Përkeqësohet gjendja shëndetësore e kryeministri sllovak, Robert Fico, i cili u qëllua disa herë së fundmi teksa përshëndetej me mbështetësit e tij pas një takimi qeveritar në Handlova.

Kryeminsitri sllovak është detyruar t’i nënshtrohet një tjetër operimi, shkruan euronews.

Ndryshe, sulmi ndaj 59 vjeçarit me sa duket ka tronditur shtetin sllovak, me shumë prej zyrtarëve që besojnë se ka pasur motive politike.

Sipas Estok, i dyshuari besohet të jetë 71 vjeçar dhe nuk i përket asnjë partie politike.

Mirëpo, thuhet se ai ka marrë pjesë më parë në protestat antiqeveritare.

LEXO EDHE:

Back to top button