Pesë skiatorë gjenden të vdekur dhe një i zhdukur në Alpet zvicerane

Pesë skiatorë gjenden të vdekur dhe një i zhdukur në Alpet zvicerane

Trupat e pesë skiatorëve të zhdukur janë gjetur në Alpet zvicerane, ka thënë policia. Autoritetet lokale janë ende në kërkim të një personi të gjashtë. Një operacion i madh kërkimi dhe shpëtimi filloi të shtunën pasi grupi u zhduk pranë malit 3706 metra të lartë, Tete Blanche.

LEXO EDHE:

Back to top button