Politikani opozitar rus i burgosur: Regjimi i Putinit bazohet në frikë dhe apati

Politikani opozitar rus i burgosur: Regjimi i Putinit bazohet në frikë dhe apati

Politikani opozitar i burgosur, Vladimir Kara-Murza, tha në një shkëmbim letrash me blogeren Anna Yarovaya, se regjimi i presidentit rus, Vladimir Putin, bazohet “ekskluzivisht në frikë dhe apati” dhe do të shembet në “të ardhmen e parashikueshme”.

LEXO EDHE:

Back to top button