Pesë skuadra kanë siguruar fazën e dytë në Ligën e Kampionëve

Ka shkuar në pesë numri i skuadrave që kanë siguruar kualifikimin në fazen e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. Bajern Munihu, Napoli dhe Klub Brizh, i janë bashkuar Man. Sitit dhe Real Madridit.

Bajern Munihu fitoi në udhëtim ndaj Viktoria Plzen me rezultat 4-2, duke e siguruar kualifikimin tutje.

Edhe Napoili shënoi fitore me rezultat 4-2 ndaj skuadrës së Ajaksiit. Ndwrkohw skuadra belge, Klub Brizh, arriti këtë sukses pas barazimit 0-0 ndaj Atletiko Madridit.

Të gjitha këto skuadra edhe matematikisht e kanë siguruar kualifikimin për fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampioneve. /Indeksonline/

LEXO EDHE:

Back to top button