Pesë viktima dhe 357 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.121 teste të kryera janë regjistruar 357 raste të reja me Kovid-19, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 122 pacientë. Ndërsa betejën me Kovid-19 e kanë humbur 5 persona. Viktimat janë nga Struga, Shtipi, Gostivari, dhe Shkupi, mes moshës 67 dhe 76 vjeçe. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 96.872 raste, prej të cilëve 87.446 janë shëruar, kurse 2.976 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht ka 6.450 raste aktive.

- Advertisment -

 

LEXO EDHE:

Back to top button