Pike: Do të jetë një sezon tejet i vështirë

Pas ndeshjes së humbur 0-3 nga Bajerni në “Kamp Nou”, mbrojtësi spanjoll Pike potencoi se do të jetë një vit i vështirë për Barcelonën.

- Advertisements -

“Tani për tani ne jemi ata që jemi. Tani për tani kushtet në të cilat jemi nënkupton që pavarësisht konkurrimit rezultati është shumë negative. Do të jetë një vit i vështirë, mendoj se ky muaj është kyç, duhet të vazhdojmë me fitore në La Ligë. Në Ligën e Kampionëve sot nuk kemi qenë mirë, por kemi lojëra që duhet të fitojmë. Unë mendoj se rezultati është i rëndë dhe të luash në shtëpi dhe të marrë një rezultat të tillë është keq, por nëse shikoni lojën unë mendoj se në pjesën e parë ne luftuam”, tha mes tjerash Pike për “Movistar +”.

LEXO EDHE:

Back to top button