Pogba gëzohet ardhjes së Poketinjos te Junajtedi

Mesfushori i Man. Junajtedit, Poll Pogba do ishte i lumtur me largimin e Ole Gunar Solskjaer dhe ardhjen e Maurisio Poketinjos. Sipas “Manchester Evening”, rezultat jo të mira dhe përformancat e dobëta mund të shkaktojnë shkarkimin e teknikut norvegjez.

Argjentinasi është i pari në listë si pasues dhe sipas “Don Balon”, Pogba është i hapur për këtë ndryshim. Francezi nën urdhrat e Solskjaer ka humbur pozitën në formacionin titullarë, andaj shpreson që me Poketinjon do rikthehet në pozitën e tij.

Nëse gjërat nuk ndryshojnë për fituesin e Kupës së Botës, atëherë ekziston mundësia e largimit gjatë verës, me Juventusin e Real Madridin të interesuar.

LEXO EDHE:

Back to top button