Poketinjo ka vetëm një kusht për të marë PSZH?!

Gazeta franceze “Le Parisien” raporton se Maurisio Poketinjo do të pranonte të menaxhonte PSZH-në vetëm në qoftë se këta të fundit, do të firmosin kontratë me Lionel Mesin. Kontrata e argjentinasit përfundon në muajin korrik dhe është raportuar se një largim i mundshëm nga Barcelona tanimë është realitet.

- Advertisment -

Braziliani Nejmar do të ishte njëri prej personave që do të kishe më së shumti ndikim në transferimin e Lionel Mesit. Kjo për arsye se dyshja kanë një të kaluar dhe janë akoma shumë miq të mirë.

“Do të doja të luaja përsëri me Messin”, është shprehur Nejmar në një intervistë në muajt e fundit.

LEXO EDHE:

Back to top button