Policia jep detaje për vrasjen në Bogovinë, kishte mosmarrëveshje!

Policia jep detaje për vrasjen në Bogovinë, kishte mosmarrëveshje!

Sot (02.06.2024) në orën 10.30 në rrugë ,,Cvetan Dimov” pjestarë të policisë bga SPB-Tetovë kanë privuar nga liria personin M.M.(50) nga Bogovina e Tetovës, i cili kishte qenë me veturë “BMW me targat e regjistrimit të Tetovës.

Ai dyshohet se rreth orës 10.15 në një objekt hotelierik në fshatin Bogovinë me armë zjarri ka vrarë personin A.J.(47) nga i njëjti fshat, me të cilin që më parë kishin mosmarrëveshje.

Gjatë kontrollit sipërfaqsorë të automjetit, është gjetë një pushkë automatike.

Ai po mbahet në stacionin e policisë për procedura të mëtejshme. Prokurori Publik dhe efektivët e policisë janë në vendin e ngjarjes, duke kryer inspektimin.

LEXO EDHE:

Back to top button