Presidenti indonezian mori dozën e parë të vaksinës COVID-19

Presidenti i Indonezisë, Joko Widodo ka marrë dozën e tij të parë të vaksinës kundër koronavirusit, të zhvilluar nga firma kineze Sinovac, duke shënuar kështu fillimin e vaksinimit kundër Covid në vend.
Presidenti iu nënshtrua kontrolleve të presionit të gjakut dhe temperaturës së trupit para se të merrte injeksionin nga zëvendës kryeshefi i administratës së Mjekësisë, Abdul Muthalib.“Nuk dhemb aspak”, tha Widodo pasi mori vaksinën në Pallatin Merdeka.nDaeng M. Faqih, kryetar i Shoqatës Mjekësore të Indonezisë, u bë personi i dytë që mori vaksinën.

LEXO EDHE:

Back to top button