Profesori Guardiola “mesim” nxënesit Arteta

Man. Siti me rezultat bindës 1 – 4 ka fituar në tranfertë përballjen me Arsenalin.  Gabriel Zhesus, hapi rezultatin pas vetëm tre minutave lojë, ndërsa vendasit u përgjigjen me Lakazetin që barazoi gjithçka pas 31 minutave lojë, rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

Mahrez ktheu epërsinë e “qytetarëve” në minutën e 55′, ndërsa katër minuta me pas Foden shënoi për 1 – 3, para se Laport të vulos fitoren pas asistimit të Foden në minutën e 73. Me këtë fitore, Man. Siti është kualifikuar në raundin tjetër të Kupës së Anglisë Kujtojmë se ky ishte duel mes Pep Guardiolës dhe Mikel Arteta , kur ky I fundit gjatë kohë ishte asistues te Siti, para se të merr drejtimin e “topxhinjëve”.

LEXO EDHE:

Back to top button