VIDEO / Provedel, portieri i dytë që shënon gol nga loja në Ligën e Kampionëve

“Gardiani” i Lacios, Ivan Provedel, ishte heroi i ndeshjes së sotme ndaj Atletiko Madridit, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Provedel shënoi gol të pabesueshëm në minutën e 95-të, duke e barazuar rezultatin 1-1, me një goditje fantastike me kokë.

Ivan Provedel bëhet portieri i parë që shënon gol nga loja në Ligën e Kampionëve. I fundit e ka bërë ishte portieri Vinsent Enejama sa ishte pjesë e ekipit Hapoel Tel Aviv, 13 vite më parë.

Lazio’s goalkeeper Ivan Provedel, top, scores his side’s opening goal during a Champions League group E soccer match between Lazio and Atletico Madrid, at Rome’s Olympic Stadium, Tuesday, Sept. 19, 2023. (AP Photo/Andrew Medichini)

Golin për Atletikon e realizoi në pjesën e parë Pablo Barrios, në minutën e 29-të. Atletiko dhe Lacio renditen në vendin e dytë dhe të tretë në Grupin E. Në vend të parë është Fejnordi, me tri pikë, pasi mposhti Seltikun me rezultat 2-0.

LEXO EDHE:

Back to top button