PSZH me numër rekord deri te finalja e parë


Skuadra e PSZH kishte një rrugë historike deri te finalja në Ligën e Kampionëve dhe duke regjistruar një numër rekord të ndeshjeve në garat elitare. PSZH arriti deri te finalja e parë, pas 110 ndeshjje të zhvilluara në këtë konkurencë garash. Kjo është numri rekord i ndeshjeve, pasi që asnjë ekip tjetër, nuk ka arritur në finale me aq ndeshje të zhvilluara.

Rekordi i mëparashëm ishte në pronë të Arsenalit, i cili zhvilloi 90 ndeshje, në periudhën nga viti 1971 e deri në vitin 2006 që të arrijë deri te finalja e parë.

Kujtojmë se në vtin 2006, Arsenali u mund në finale nga Barcelona 1-2.

LEXO EDHE:

Back to top button