Punëtori ia merr shefit 11 mijë euro dhe s’kthehet më në punë

Punëtori ia merr shefit 11 mijë euro dhe s’kthehet më në punë

Një burrë nga Lipjani ka raportuar në Polici se një punëtor i firmës së tij, i ka marrë 11 mijë euro gjatë shpërndarjes së mallit dhe më s’është lajmëruar në punë.

Nuk raportohet për të arrestuar, derisa Policia thotë se rasti është duke u hetuar.

“Rr. Sadik Shala, Lipjan 12.05.2022 – 10:45. Ankuesi mashkull kosovar menaxher i financave në një firmë private, ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar (punëtor i firmës), gjatë shpërndarjes së mallit nga blerësit ka marr një shumë parash prej 11.000 € dhe nuk është lajmëruar në punë. Nuk raportohet për të arrestuar. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në raport.

LEXO EDHE:

Back to top button